Opbrengst veiling met items van Golden Earring al ruim 50.000 euro

12 February 2026, 07:38 uur
Den Haag & Regio
mainImage
PR
De gesigneerde akoestische Taylor-gitaar van George Kooymans.

Fans van de rockband Golden Earring kunnen sinds eind januari meebieden op een veiling met tientallen unieke memorabilia van de Haagse groep. De volledige opbrengst komt ten goede aan Stichting ALS Nederland. Bandlid George Kooymans overleed in juli 2025 op 77-jarige leeftijd aan de gevolgen van deze ziekte.

Met nog drie dagen te gaan staat de opbrengst van de veiling nu al op 51.762 euro. Het hoogste bod is gedaan op een gesigneerde akoestische Taylor-gitaar van George Kooymans, die hij gebruikte tijdens de opnames van het iconische live-album The Naked Truth uit 1992. Op de gitaar, afkomstig uit de privécollectie van de voormalige Haagse gitaarwinkel Casa Benelly, is een bod gedaan van maar liefst 25.000 euro.

Andere populaire items zijn onder meer een door kunstenaar Johan Pluister gemaakte set van vier schilderijen van de Earring - waarop 12.500 euro is geboden - en een kunstwerk van Judy van Meteren waarop Barry Hay samen met Brenda Lee is afgebeeld en waarvoor het hoogste bod tot nu toe op 2.500 euro staat.

Tekst gaat door onder foto.

Foto: Cesar Zuiderwijk.

Gesigneerde T-shirts

Daarnaast worden onder meer een gelimiteerde serie gesigneerde drumstokken en beschilderde drumvellen van drummer Cesar Zuiderwijk geveild. Ook zijn er unieke gesigneerde piëzografieën, zeefdrukken en posters beschikbaar. Extra bijzonder zijn de gesigneerde T-shirts die Zuiderwijk droeg tijdens de afscheidsconcerten in Ahoy en na komend weekend naar de hoogste bieders gaan.

De opbrengst van de veiling wordt volledig ingezet voor onderzoek naar de oorzaak en behandeling van ALS. Bieden op de 34 verschillende items kan nog tot komende zondag 15 februari om 16.00 uur via ALSveiling.nl.